Ямпільська районна рада
Ямпільський район, Сумська область

Новини місцевих рад та комунальних закладів

Браво, Поліна!

              З 1 квітня 2017 року по 2 вересня 2017 року в місті Харків проходив конкурс  дитячого малюнка  «Наше мирне небо», заснований Харківським аероклубом ім. В.С. Гризодубової.  Протягом трьох неповних місяців  до оргкомітету були надіслані малюнки не тільки з Харківської, а з Запорізької, Полтавської, Сумської та Дніпропетровської областей.

До фіналу дійшли 166 робіт. Оцінювали і вибирали переможців професійні художники, представники органів влади, авіапідприємств, керівники профільних вузів і арт-галерей Харківщини.

        Роботи юних художників журі оцінювало в трьох вікових категоріях: до 7 років, з 8 до 11 і з 12 до 15 років. Приємно відмітити, що переможницею конкурсу «Наше мирне небо» у номінації «Під крилом літака» серед категорії учасників віком від 8 до 11 років стала Тетюра Поліна, вихованка народної  студії образотворчого мистецтва «Полісяночка» Ямпільського районного Центру дитячої та юнацької творчості (керівник Бабаєва В.Г.), отримавши цінний приз – планшет, та авторучку з символікою аероклубу. Члени оргкомітету кажуть, що при відборі враховували, перш за все, глибину змісту, яку дитина вклала в роботу, та техніку виконання. Згодом кращі відібрані роботи учасників увійдуть в експозицію, яка відкриється в одному з виставкових центрів міста.


Квік-тайм

           «Козацтво, під твоїм покровом свята земля, свята основа».

 

11 жовтня на передодні трьох величних свят – свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України та Дня Українського козацтва працівниками Ямпільських центральної районної та дитячої бібліотек для учнів 11 класу Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 проведено святковий захід квік-тайм «Козацтво, під твоїм покровом – свята земля, свята основа».

У заході взяв участь Андрій Примаченко, військовий комісар Ямпільського районного комісаріату, який розповів про сучасний стан Збройних Сил України та наголосив, що захищати свою Вітчизну - це почесний обов’язок кожного юнака.

Ведучі заходу Яна Підлісна та Галина Залеська презентували історію виникнення одного зі знаменних християнських свят - свята Покрови Пресвятої Богородиці та розповіли якою була роль Пресвятої Богородиці в козацькому світогляді.  

 

Конкурсна частина змусила юнаків добряче попрацювати і довести, що вони – достойні нащадки запорізьких козаків. Тут були і козацькі перегони з побрехеньками, і танцювання гопака, і конкурси на спритність і витривалість, а за підсумками перемогла, як завжди у козаків – дружба.

.

Присутні  із зацікавленістю розглядали  інформаційну викладку літератури «Козацька доля - шабля та воля», яку підготували працівники бібліотеки.

По якості надання освітніх послуг

комунальними закладами освіти Ямпільського району за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з рейтингу шкіл 2017 року

Сумської області мають результати:

 

Назва навчального закладу

Місце

TOP

Рейт. бал

Бал ЗНО

Учнів / тестів

Склав (%)

Орлівський НВК: ЗОШ I-III ст. - ДНЗ Ямпільської райради Сумської обл.

1

95

148.7

174.6

3/10

100

Княжицький навчально - виховний комплекс: ЗОШ I-III ст. - ДНЗ Ямпільської райради Сумської обл.

25

816

130.6

153.4

2/7

100

Свеська спеціалізована школа I-III ст. № 2 "ліцей" Ямпільської райради Сумської обл.

30

1019

128.3

149.1

17/67

99

Ямпільська ЗОШ I-III ст. № 2 Ямпільської райради Сумської обл.

68

2356

117.1

135.8

19/76

93

Ямпільська ЗОШ I-III ст. № 1 Ямпільської райради Сумської обл.

98

3136

112.3

130.7

15/59

93

Шатрищенський навчально - виховний комплекс: ЗОШ І - ІІІ ст. - ДНЗ Ямпільської райради Сумської обл.

109

3332

111.1

130.2

6/22

91

Воздвиженський НВК: ЗОШ I-III ст. - ДНЗ Ямпільської райради Сумської обл.

130

3828

108.1

126.8

4/16

94

Свеська спеціалізована школа I-III ст. № 1 Ямпільської райради Сумської обл.

134

3890

107.7

126.1

7/26

96

Дружбівська ЗОШ I-III ст. № 2 Дружбівської міськради Ямпільського р-ну Сумської обл.

138

4064

106.7

124.8

8/31

90

Степненський навчально - виховний комплекс: ЗОШ І - ІІІ ст. - ДНЗ Ямпільської райради Сумської обл.

172

5407

98.8

115.9

4/15

87

Імшанська ЗОШ І - ІІІ ст. Ямпільської райради Сумської обл.

204

6248

93.6

110.0

2/8

88

Дружбівський НВК: ЗОШ I-III ст. - ДНЗ Дружбівської міськради Ямпільського р-ну Сумської обл.

211

6517

91.9

107.4

10/35

83

 

          Орлівський навчально-виховний комплекс: ЗОШ I-III ст. – дошкільний навчальний заклад Ямпільської районної ради Сумської області зайняв 71 місце у рейтингу шкіл України за результатами ЗНО 2017 року.

         Рейтинг шкіл складений авторитетним порталом Освіта.uа з використанням офіційного звіту за результатами ЗНО 2017 року оприлюдненого Українським центром оцінювання якості освіти.

 

Краєзнавчий екскурс «Легендами овіяна Ямпільщина»

       

22 вересня в Ямпільській центральній дитячій бібліотеці для учнів 9-го класу Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 проведено краєзнавчий екскурс «Легендами овіяна Ямпільщина».

Захід покликаний привернути увагу учнівської молоді до історичного минулого нашого селища, яке відображено в народних легендах та переказах.

Провідний бібліотекар, Костюк Людмила познайомила учнів з цікавими історичними фактами, які мали місце в далекому минулому нашого краю та передаються з покоління в покоління. Звернула увагу на літературні  джерела, які є в бібліотеці і підтверджують різні народні перекази, які донесла до наших днів історія.

До проведення заходу оформлено тематичну викладку літератури «Легенди рідного краю» де учнівська молодь змогла більш детальніше ознайомитися з історичним минулим рідного краю.

 

 

 

 

 

 

 

29 вересня в Ямпільському районному Центрі культури і дозвілля відбудеться презентація виставкового комплексу «Яка вона - душа поліська» в форматі обласного культурно-мистецького фестивалю «Квітуй в любові і добрі, Сумщино, край благословенний!».

Початок о 15 годині.

Куратор виставкового комплексу

Олена Тахтай, директор комунального закладу Ямпільський районний краєзнавчий музей.

 

     Команда Ямпільської районної станції юних натуралістів нагороджена дипломом першого ступеня 

   20-22 вересня вихованці Ямпільської районної станції юних натуралістів Нестеренко Даяна, Шевченко Андрій та Павленко Олексій, учні 11 класу Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, під керівництвом Катерини Адаменко, взяли участь у Всеукраїнському зльоті учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об'єднань загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, який відбувся у місті Запоріжжя.  

Як переможець виставки-презентації «Щедрість рідної землі» команда Ямпільської районної станції юних натуралістів нагороджена дипломом першого ступеня.

Для учасників Всеукраїнського зльоту в м. Запоріжжя була організована культурно-масова програма серед них: оглядова екскурсія по місту, екскурсія по Національному історико-археологічному заповіднику

«Кам'яна могила», екскурсія до історико-культурного комплексу «Запорозька Січ».

      

 

«Гарні діти»! – чемпіони України
З 13 по 17 вересня 2017 року в смт Затока Одеської області відбувся ХХІІ Всеукраїнський фестиваль дитячих та юнацьких команд КВН «ЖАРТ – ПТИЦЯ». У фестивалі взяли участь команди КВН з різних регіонів України. Три ігрові дні команди змагались в конкурсах привітання, домашнє музичне завдання і семи імпровізованих конкурсах, завдання на які давалися безпосередньо на фестивалі. Оцінювало виступи команд компетентне журі у складі: голова журі – Президент асоціації КВН України, Професор Михайло Агранат; головний редактор АКУ Дмитро Урбанський; член команди чемпіонів Вищої ліги КВН «Одеські джентльмени» Сергій Осташко, та редактори АКУ.
За результатами ігор були визначені переможці та призери ХХІІ Всеукраїнського фестивалю дитячих та юнацьких команд КВН «ЖАРТ – ПТИЦЯ 2017». Дуже приємно, що чемпіонами фестивалю стала команда КВН «Гарні діти» Ямпільського районного Центру дитячої та юнацької творчості, яка отримала диплом і кубок за І місце.
Також, у рамках фестивалю були проведені змішані чемпіонати серед шкільних і дорослих команд, а саме: конкурс на кращого ведучого КВН; чемпіонати з розминки, та на кращі відеофільми, стінгазети, тощо. Приємно відмітити, що серед ведучих впевнену перемогу одержала випускниця команди КВН «Гарні діти» Альона Черкашенко, отримавши «Золотий мікрофон кращого ведучого». А в чемпіонаті розминки, п’ятірка наших юних КВНщиків, у півфіналі впевнено виграла у багаторазових чемпіонів Асоціації КВН серед дорослих, лише у фіналі в рівній боротьбі уступила дорослій команді з Харкова.
З особливим задоволенням хочеться відмітити учасників команди Владиславу Буйволенко (учениця Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1) та Андрія Заровненко (учень Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2), які були визначені кращими акторами фестивалю.
Команда КВН «Гарні діти», всі педагоги та керівництво Ямпільського районного Центру дитячої та юнацької творчості висловлюють велику подяку народному депутату України Андрію Леонідовичу Деркачу за постійну підтримку команди. Дякуючи саме його допомозі здійснилася ця поїздка.

 

 

Всесвітній день вишиванки

        18 травня  у філіях Ямпільської районної централізованої бібліотечної системи відбулися різнопланові святкові заходи  з нагоди Всесвітнього дня вишиванки. У цей день працівниками Ямпільської центральної дитячої та районної бібліотек,  у рамках етнографічного проекту « Відродження»,  було проведено  свято вишиванки «Українські вишиванки – райдуги світанки». Гостями заходу стали учні 10 класу Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 на чолі з класним керівником Світланою Шестеріковою. Ведучі заходу Яна Підлісна та Галина Залеська вітаючи присутніх зі святом, наголосили, що «вишиванка – це духовний скарб нашого народу  і наше завдання – не розгубити його, а передати це історичне диво наступним поколінням».  Директор Ямпільського районного краєзнавчого музею Олена Тахтай  познайомила присутніх з традиційною вишивкою, притаманною нашому регіону, розповіла про її особливості та символічне значення,   провела майстер-клас  по створенню традиційного дівочого святкового вбрання Новгород-Сіверського Полісся кінця ХІХ –  початку ХХ століття.

       У Дружбівській міській філії для дітей теж відбулося свято  вишиванки "Вишиванка - символ України!"     На свято були запрошені майстрині  міста: Шаповалова В.І. , Сидоренко Л.В., Швець Т.П. , Ткаченко І. В., учнівська молодь та користувачі бібліотеки. Завітали на свято і земляки, які мешкають у Чернігові  - родина Шарапових. До заходу було підготовлено виставку  творчих робіт майстринь, які розповіли присутнім про свої вироби, поділилися  досвідом та  творчими традиціями.

 

 

Марчихинобудською сільською радою організовано та проведено дні благоустрою

 

У зв’язку з відзначенням Дня довкілля та Всесвітнього Дня охорони середовища на початку квітня Сумською обласною організацією товариства охорони природи ініційовано проведення місячника «Сумська весна–2017».

На підпорядкованій території Марчихинобудської сільської ради організовано та проведено дні благоустрою.

В заході взяли участь працівники сільської ради, депутати та небайдужі громадяни села, завдяки яким ліквідовані сміттєзвалища та впорядковані кладовища на підвідомчій території.

 

 

ВЕБІНАР «Бібліотеки області в контексті адміністративно-територіальної реформи»

          Начальник відділу культури і туризму Ямпільської районної державної адміністрації Олександр Рябуха, директор Ямпільської районної централізованої бібліотечної системи Лариса Погребнова  та бібліотечні працівники Дружбівських міських філій прийняли участь в обласному  вебінарі «Бібліотеки області в контексті адміністративно-територіальної реформи». У рамках заходу консультант з комунікацій офісу реформ Сумського регіонального відділення Асоціації міст України Карен Агаджанов-Гонсалес розповів про реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, формування спроможних територіальних громад в Сумській області. Він проаналізував методичні рекомендації Міністерства культури України з організації мережі публічних бібліотек в об’єднаних територіальних громадах Сумщини, відповів на  запитання.

          Фахівці обласної бібліотеки ознайомили присутніх з функціями публічних бібліотек в контексті адміністративно-територіальної реформи,  висвітлили механізм переведення бібліотек із спільної власності ЦБС і районів в ОТГ.

          Про перший досвід роботи в умовах об’єднаної територіальної громади розповіли керівники бібліотек  Березівської та Грунської громад.

 

Блискучі перемоги вихованців комунального закладу Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості!!!

 

Весна 2017 року виявилася плідною на перемоги для вихованців Ямпільського районного Центру дитячої та юнацької творчості.

Свої вокальні здібності презентували на обласному етапі Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» вихованці зразкової вокальної студії «Чарівний ключик», де 85 виконавців, що з'їхалися з усієї Сумщини, змагалися у номінаціях «Естрадний спів», «Народний спів», «Академічний спів» на сцені Сумського держаного університету.

         Співоче свято у кращих традиціях української, сучасної пісні, розкрило творчий потенціал юних вокалістів Сумщини.

         Вельмишановне журі обласного етапу фестивалю після семичасової конкурсної програми визначило переможців. Серед них і наша землячка -Петракова Єлизавета, яка отримала диплом ІІІ ступеня.

На щорічному обласному конкурсі творчо обдарованих дітей і підлітків «Чарівні барви Сумщини » у галузі декоративно-прикладного мистецтва серед 60 юних майстрів, які демонстрували свої вміння в номінаціях «Писанкарство», «Народна лялька», «Витинання», «Вишивка», «Плетіння з природних матеріалів», «Декоративний розпис», «Кераміка», «Ткацтво», у номінації «Вишивка» Ямпільський район представляли  Зубок Тетяна ( 15 років) та Лунга Любов (9 років) - вихованці гуртка «Художня вишивка»  - керівник Тачкова Антоніна Іванівна. Дівчата працювали у творчій майстерні упродовж 3-х годин і отримали два ІІ місця у старшій та молодшій віковій категорії.

Дипломом ІІ ступеня нагороджено Ляшенко Анастасію, вихованку гуртка «Художня вишивка» Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості, на Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» за роботу «Хатинка моєї бабусі».

Талановита квіточка Марійка!!!

Суковська Марія, вихованка Народної студії образотворчого мистецтва «Полісяночка» Ямпільського районного Центру дитячої та юнацької творчості, – призерка Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Діти мають право на майбутнє!». Переможців вітали в ТРЦ «Ocean Plaza» в Києві, у фойє кінотеатру Cinema-Citi. Там же були представлені для виставки кращі роботи юних митців, їх підтримував своєю грою струнний квартет студентів Київської дитячої Академії мистецтв.

Організатором конкурсу став благодійний фонд «Таланти України». До його роботи долучилися: БФ «Таблеточки», Київська дитяча Академія мистецтв, кінотеатр Cinema-Citi, компанія «Медінвест», Vista-Mediclub. Конкурс проводили на території Київської дитячої Академії мистецтв, на огляд журі було представлено 400 робіт від 200 талановитих юних художників.

Журі конкурсу складалося з викладачів та студентів Київської дитячої Академії мистецтв. Адже було відмічено, що лише дитячим оком можна по-справжньому оцінити роботу юного митця. Роботи аналізувалися за такими показниками, як композиція, колористика і, звичайно ж, емоційність. Мистецтво допомагає хворим дітям у лікуванні, надихає їх на боротьбу, відволікає від важких думок.

В кінці урочистої церемонії переможцям та призерам конкурсу у різних номінаціях було вручено дипломи та заохочувальні й цінні призи від спонсорів та організаторів акції. Виставка усіх робіт, не лише найкращих, проходила у Київській дитячій Академії мистецтв. Всі охочі мали змогу її відвідати, підтримати онкохворих дітей як морально, так і матеріально.

Марія намалювала малюнок у номінації «Моя Батьківщина» і посіла ІІІ місце. Її малюнок відрізнявся від інших оригінальністю композиційного рішення.

         Хочеться побажати тобі нових успіхів та міцного здоров’я, наша юна, талановита квіточка!!!!

 

 

Впевнена перемога «Сувеніру» на Міжнародному рівні!

         02 квітня 2017 року вихованці зразкового хореографічного колективу «Сувенір» комунального закладу Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості (керівники –Тихоновський В.К., Жаботинська І.В.) взяли участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Талановиті діти України», який проходив у місті Києві на сцені Українського дому на Європейській площі, в якому брали участь 48 колективів з усіх куточків України. Фестиваль-конкурс проводиться з метою розкриття таланту, індивідуальності та творчого потенціалу дітей та молоді України і світу, відкриття яскравих особистостей.

         Вихованці хореографічного колективу «Сувенір», що приїхали в Київ для участі у творчих змаганнях, були вражені високим професійним рівнем конкурсантів.

         Система оцінювання учасників конкурсу відповідала усім критеріям міжнародного стандарту. Оцінювання було проведено за віковою категорією учасників. Члени журі фестивалю звертали увагу на технічну майстерність, рівень виконавської майстерності, творчий підхід та цікаву ідею, реалізацію задуму художнього твору, артистизм та сценічну культуру, естетику сценічного одягу. До складу журі увійшли провідні спеціалісти, професори та авторитетні фахівці у сфері музики, видатні діячі культури та мистецтв України, представники преси та телебачення, громадські діячі, а очолила авторитетне журі професор КНУТКіТ ім.. Карпенко-Карого, заслужена артистка України, оперна співачка Л.Х.Третяк.

         Сюрпризом для учасників конкурсу був виступ переможниці телевізійного шоу «Голос діти ІІІ» Еліни Іващенко, яка побажала всім подальших перемоги і творчого натхнення.

         Для кожної дитини участь у конкурсі це справжнє випробування, але саме талант та віра в свої можливості допомогли юним учасникам отримати вагому перемогу: середня та старша групи хореографічного колективу «Сувенір» у номінації «Народний танець» вибороли І місця, а молодша група – ІІ місце. Колективи були нагородженні дипломами, кубками та кожен учасник – медалями.

         Вихованці зразкового ансамблю вклали у свої виступи максимум майстерності, вміння, навичок, гарного настрою і щирих посмішок. За це глядачі віддячили юним талантам гучними оплесками та словами подяки керівникам колективу.

         Вітаємо Василя Костянтиновича та Ілону Вадимівну, керівників колективу і наших вихованців із значною перемогою. Щиро бажаємо юним талантам впевнено крокувати до здійснення своїх мрій!

 

Поетичний вечір «Ми таланти твої, Дружба!»

     21 березня у Дружбівському міському Палаці культури спільно з бібліотекою для дітей та літературним клубом «Пегас» був проведений  поетичний вечір, присвячений Всесвітньому Дню Поезії «Ми таланти твої, Дружба!»

    На захід були запрошені місцеві поети, переможці конкурсу авторських віршів «Україна - це ми!», присвяченому 25-й річниці незалежності України, що відбувся у місті Дружба минулого року – Устинова Л. І., Жуков В.П., Сарган М.З., Чередник О. Л., Нестеренко Л.В. та юні авторки міста Руденко Алла та Маханькова Юлія учениці Дружбівського навчально-виховного комплексу. Авторські вірші читали учасники поетичного клубу «Пегас» Кабанова Т. С., Ткаченко І. В., Шевченко Л.М.

  На зустріч, на жаль, особисто  не змогли завітати  Любов Іванівна Устинова, у цьому році поетесі виповнилося 92 роки, Заболотний Адольф Іванович, Нестеренко Любов Василівна та Безуглий Роман, але їх творчість гідно була донесена до слухачів, які з цікавістю слухали вірші місцевих поетів.  

  На святі прозвучали авторський гімн міста Дружба на слова Оксани Чередник та гімн хокейної команди «ХК Дружба» на слова Тетяни Кабанової.

  Вечір пройшов у теплій, дружній атмосфері. Учасники заходу обмінялися творчими здобутками й були нагороджені подякам за активну творчу і культурно-мистецьку діяльність та вагомий внесок у розвиток і популяризацію художнього слова, а також щирими оплесками присутніх глядачів.

 

 

 На Ямпільщині розпочався Всеукраїнський тиждень  дитячого читання

20 березня в комунальному закладі Ямпільська районна централізована  бібліотечна система для учнівської молоді відбулося святкове відкриття  Всеукраїнського тижня дитячого читання, який цього року проходить під гаслом «Дитяча книга України – духовність кожної родини». Свято дало  своєрідний старт різноплановим бібліотечним заходам у всіх книгозбірнях району. В заході взяли участь начальник відділу культури і туризму Ямпільської районної державної адміністрації Олександр Рябуха та  начальник Ямпільського районного сектору з питань пробації Світлана Мінькова, які привітали молодь зі святом читання, поділилися своїми враженнями про улюблені книги, що зіграли важливу роль в житті і завдяки яким вони сформувалися як особистості.

Ведучі заходу Яна Підлісна та Олена Лапенко розповіли про історію започаткування тижня читання, познайомили з літературними новинками, звернули увагу на виставку-інсталяцію «Українські зірки читають», де були представленні найулюбленіші твори українських зірок, які вони рекомендують сучасній молоді. Інженер-програміст бібліотеки Максим Погребнов продемонстрував віртуальний спосіб реклами книги - бук трейлер «Сучасні українські автори для молоді». Провідний бібліограф Діана Цвілодуб підготувала презентацію «Нашого цвіту по всьому світу», де були представлені життєві історії української молоді, які своїми знаннями, наполегливістю, вірою в себе досягли значних успіхів у різних країнах світу. Особливу зацікавленість учасників заходу привернула виставка - пропозиція «Бібліодрайв для молодих, активних, модних», яка  демонструє не просто модну, цікаву, літературу, а й ту, яка може перевернути світогляд. Тут зібрані книги, які зараз читає сучасна молодь.

Захід приніс учасникам багато позитивних вражень, додав знань, а бібліотеці – нових користувачів! Тиждень дитячого читання триватиме до   26 березня і має на меті ознайомити  кращою літературою, створити позитивну мотивацію до читання. Тож чекаємо на Вас!

        
 

          6 березня в селі Усок на честь жінок відбувся святковий концерт.

          На урочистому заході вдячними словами вшанували жінок - матерів, бабусь, шановних трудівниць.

          Звучали пісні у виконанні фольклорного колективу «Гарні молодиці».  Розвеселили учасників свята кумедною сценкою «Кумусі», яку виконували жінки. Діти вітали піснями, сценкою та гуморесками.

          Секретар сільської ради Ніна Гайворонська привітала всіх жінок зі святом, а школярам та фольклорному колективу «Гарні молодиці» подарувала солодкі подарунки - торти. Директор АФ «Світанок» Марія Будлянська  виділила  кошти на подарунки дітям. Директор сільського будинку культури  Наталія Лебедевич пригостила всіх учасників концерту цукерками, а Наталія Бистрицька порадувала всіх чудовою випічкою.

           На свято зібралось багато людей і всі отримали гарні,  позитивні  емоції, в очах жінок світилась радість. Нехай ця радість ніколи не затьмарюється бідою і лихоліттям. Нехай множиться наш славний рід!

                  

Вітання жінок

6 березня 2017 року в приміщенні Марчихинобудської сільської ради відбувся захід присвячений Міжнародному дню прав жінок і миру. У проведенні заходу взяли участь працівники сільської ради, сільського будинку культури та учні школи.

Окрасою заходу стали пісні у виконанні вокального ансамблю «Рідна пісня» солістів - Якубової Ірини, Сопенко Олени, Кручініної Марини.

            Гумористичні вистави працівників сільської ради Архипченко Т.М. та Баклан В.О. залишили в учасників заходу незабутні, яскраві враження

            Всіх присутніх жінок привітали солодощами та квітами.

      

 

Мрія лікарів і пацієнтів здійснилась 

           Депутатові Ямпільської районної ради, головному лікареві  комунального закладу «Ямпільська центральна районна лікарня» Вадиму Бойчуню окрім лікарських турбот нині вистачає і господарських. У великих корпусах проводиться ремонт вікон, підлоги.

         «Та найголовніше моє завдання, всього колективу, - говорить Вадим Бойчунь, - доведення до 100-відсоткової готовності рентген-діагностичної системи.»

Вкотре головний лікар зробив акцент на тому,  що завдяки зусиллям депутата обласної ради Костянтину Товстусі було виділено кошти з обласного бюджету на придбання медичного приладу в сумі 2 700 тис. гривень.

У приміщенні, де вже встановлений апарат, головний лікар Вадим Бойчунь пояснює депутатові:

         «Рентген-діагностична система фірми «Апелем» розрахована на три робочих місця. Обслуговуватимуть його два лаборанти і лікар-рентгенолог зі спеціальною вищою освітою. Якщо на старому апараті на огляд одного хворого витрачалося 30 хвилин, то на цьому, найсучаснішому – 5-6 хвилин!»

Першими пацієнтами, які випробували рентген-діагностичну систему під наглядом лікаря-рентгенолога Надії Бойчунь, вже стали працівники лікарні.

Лічені дні залишилися до часу, коли двері рентген-кабінету з новим приладом відчиняться для широкого загалу. 

      

 

Фольклорні посиденьки «Добра Масляна млинцями»

         24 лютого в Ямпільській центральній районній бібліотеці можна було відчути аромати духм'яного чаю, запашного меду та домашніх млинців. До бібліотеки, як і до домівок кожного українця, завітала Масляна. Читальна зала була перетворена в стилізовану світлицю.  

        Бібліотекарі запросили на гостини своїх користувачів, серед яких -  найактивніші читачки, майстрині та просто чудові господині: Беспала Віра Яківна, Лукава Тамара Андріївна, Опенько Людмила Миколаївна, Лук’янова  Валентина Петрівна, які приготували традиційні страви. З святкового столу  привітно посміхалися витвори умілих рук господинь - рум'яні млинці на найвибагливіший смак: з дріжджевого тіста, з тіста на молоці, на кефірі, а також смачні вареники та інші смаколики.

       Ведучі заходу Яна Підлісна та Олена Лапенко познайомили гостей з народними традиціями святкування Масляної, запропонували учасницям зробити солом’яну ляльку Масляну – символ зими. Захід супроводжувався автентичними піснями.

        Господині ділилися секретами власної кулінарії, які млинці і чого потребують в рецептурі. Згадували Масляну свого дитинства та просто спілкувалися у приємній, затишній атмосфері.

   

 

        24 лютого у Ямпільській центральній районній бібліотеці проведено районний семінар бібліотечних працівників на тему: «Бібліотека і правова освіта: час нових підходів».

         Про роботу бібліотек системи в сучасних умовах проінформувала директор комунального закладу Ямпільська районна централізована бібліотечна система Погребнова Л.С.

       В роботі семінару взяв участь головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Євтушенко В.О., який ознайомив присутніх з діяльністю бюро та роз’яснив, які категорії громадян мають право на гарантовану державою безоплатну вторинну правову допомогу .

       Надані консультації щодо правового виховання користувачів як одного із важливих напрямків сучасної бібліотеки.

       Увазі працівників бібліотек, у рамках діяльності Пункту європейської інформації, були представлені презентації  «Нашого цвіту по всьому світу» та «Корінням із Сумщини» про видатних земляків-емігрантів, які відбулися як особистості і знайшли прихисток в різних країнах Європи.

     

 

 

НЕЗАБУТНЄ СВЯТО ПОДАРУВАЛИ ЯМПІЛЬЧАНАМ ВИХОВАНЦІ РАЙОННОГО ЦЕНТРУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

Вже 10 років поспіль у невеличкому Ямполі, у Центрі дитячої та юнацької творчості, регулярно проходить виїзна олімпіада, яку проводять педагоги кафедри нарисної геометрії та графіки архітектурного факультету Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

І цьогоріч, за столами у студії старанно виконували завдання юні дарування не тільки з Ямпільського району – з Ромен, Шостки, Кролевця, Конотопа. Костянтин Товстуха, депутат обласної ради, побував на «контрольній роботі», побажав кожному кандидатові на «посаду» студента Полтавського університету удачі. А удача завжди всміхається талановитим і працьовитим.

За 10 років співпраці педагогічного колективу з Полтавським університетом, вищий навчальний заклад випустив зі своїх стін 40 студентів Сумської області, з них 25 – з Ямпільського району! Доцент кафедри нарисної геометрії та графіки архітектурного факультету Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Дмитро Погорілий підкреслив, що викладачі вже знають, якщо студент пройшов школу творчого виховання Ямпільського Центру – він помічений талантом, і з ним цікаво працювати.

Кожного року олімпіаду віншує грандіозний творчий концерт, звіт зірочок, учасників студій і гуртків Центру. Ще у фойє Ямпільського районного центру дозвілля та культури глядачі надовго затримувались біля стендів з малюнками юних художників.

Делегація з сусіднього Середино-Будського району, на чолі з головою районної адміністрації Іриною Заплаткіною, головою Середино-Будської районної ради Миколою Харитоненком подовгу зупинялася майже біля кожного малюнка. Ольга Губар, голова Ямпільської районної ради, зі знанням справи відповідала на запитання гостей, тому що вона завжди у курсі всіх справ і потреб винуватців урочистостей.

Описувати концерт – справа не вдячна. Кожен окремий номер величної події на сцені Палацу – заслуговує на докладний коментар.

      

Високопосадовці з Сумської облдержадміністрації, Ямпільської райдержадміністрації, гості з Полтави, різних районів області, з захопленням відзначали високий рівень майстерності вихованців творчої школи Мехті Бабаєва. І щиро зізнавались ті, хто вперше був присутній на такому дійстві: «Не чекали, дуже вражені…».

До речі, вокальний ансамбль «Чарівний ключик», під час концерту підтверджував звання «Зразковий», яке він з гордістю носить вже багато років.

     

Виступаючи з привітальним словом перед присутніми в залі, депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха наголосив, що Ямпільський районний центр дитячої та юнацької творчості уже давно став візитною карткою не тільки Ямпільщини – області.

-Я вітаю всіх присутніх тут і сьогодні з десятилітнім ювілеєм виїзної олімпіади! Користуючись нагодою, хочу від чистого серця подякувати педагогічному колективові Центру, керівництву, особисто Мехті Бабаєву, за невтомну працю по вихованню підростаючого покоління, справжніх талантів у образотворчому, вокальному, хореографічному мистецтві.

Образотворча студія «Полісяночка», вокальний ансамбль «Чарівний ключик», котрий сьогодні підтверджує звання «Зразкового», переможці обласних, республіканських конкурсів КВНники «Гарні діти», і хореографічний колектив «Сувенір» - завдячуючи вам, шановні педагоги, уже відомі далеко за межами Сумщини! А головне – у невеликому прикордонному північному районі області вони живуть насиченим творчим життям!

       

Костянтин Олександрович завжди підтримуе дітлахів Ямпільського району,так і цього разу від себе особисто вручив керівникові хореографічного колективу «Сувенір» Ілоні Жаботинській кошти на придбання чарівних чобіток для танцюристів, щоб вони так же легко , невимушено і надалі причаровували нас своїм мистецтвом!

Ще один етап діяльності Ямпільського районного Центру дитячої та юнацької творчості завершився. Попереду, без сумніву, нові перемоги і досягнення. Є впевнення в тому, що з маленьких юних патріотів України виростуть її справжні господарі.

До речі, і це знаменно, в північному районі України, всі без виключення чарівні пісенні твори звучали Кобзаревою мовою. А окремим пісням у виконанні дітей, глядачі аплодували стоячи!

 

День пам’яті  «Я в небі для Бога вже вахту несу»

          З нагоди третьої річниці вшанування Героїв Небесної Сотні у Ямпільській центральній районній бібліотеці для учнівської молоді проведено день пам’яті «Я в небі для Бога вже вахту несу». Працівники бібліотеки  відновили хронологію подій, що відбувалися на Майдані Незалежності в Києві у 2013-2014 роках, згадали всіх Героїв Небесної Сотні, у тому числі й сумчанина Братушку Олексія. Провідний бібліограф Діана Цвілодуб ознайомила учнів з літературними творами українських митців, які зберегли   події  Майдану, щоб жодна хвилина важливого періоду в житті України не залишилася забутою.

       У пам’ять про загиблих за майбутнє України була представлена виставка-експозиція «Небесна Сотня. Вічна пам’ять героям!». Книги на виставці розповідають про патріотів, загиблих від пострілів снайперів, померлих у лікарнях героїв,  названих народом Небесною Сотнею. Найстаршому з них було 83 роки, наймолодшому – лише 17.

    У рамках заходу демонструвався фільм-спомин «День Небесної Сотні»,  звучали зворушливі вірші. Наприкінці заходу присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих на Майдані, запалили свічі пам’яті.

 

Пам’ятаємо про Афганістан

                15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. До цієї дати працівники Ямпільської центральної районної та дитячої бібліотек для учнів 9 класу Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 та користувачів підготували історичний екскурс «Спецоперація «Афганістан». Ведучі заходу Яна Підлісна та Неля Небеська ознайомили присутніх з масштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані, звернули увагу на експонати виставки-інсталяції військово-історичної реконструкції подій «Афганістан 1979-1989», яка була створена з використанням військового одягу того часу, наданого з фондів Ямпільського районного краєзнавчого музею.

       Під час заходу молодь уважно слухала розповіді ветеранів війни, які виконували свій військовий обов’язок в Афганістані: Олександра Крекотня, Олександра Скорозвона та Сергія Гришакова. Колишні військовослужбовці згадували свій бойовий шлях, загиблих воїнів – земляків, тих, хто повернувся додому в цинкових домовинах та тих хлопців, які померли від ран та хвороб. Учасники заходу, запаливши свічки, вшанували пам’ять загиблих, померлих побратимів хвилиною мовчання.

             Особливу цікавість у дітей викликав майстер клас по складанню речового мішка солдата та одяганню військового костюма танкіста, який провели Олександр Крекотень та директор краєзнавчого музею Олена Тахтай.

  

               

Талановиті юні КВНівці Ямпільщини показали у фіналі високий клас!

Ямпільський районний центр дитячої та юнацької творчості не перестає дивувати всіх творчими знахідками та організаторськими здібностями. Наприкінці листопада минулого року дирекція, педагогічний колектив Центру зробили все для того, щоб відбувся пів-фінал захоплюючої гри, у якому взяли участь шість шкільних команд.

До фіналу потрапили чотири. Як і обіцяв дітям директор Центру Мехті Бабаєв, 4 лютого 2017 року, на сцені районного центру дозвілля та культури у фіналі гри КВН зустрілися кращі шкільні КВНівці: команди «Новая волна» – Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2; «Детки в клетку» – Шатрищенського НВК:загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад; «Кофе-ін» – Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 «ліцей; «Велика перерва» – Дружбівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2.

Слід зазначити, що сама гра відбулась, як і минулого року, при допомозі депутата Сумської обласної ради Костянтина Товстухи, який завжди підтримує Ямпільський районний центр дитячої та юнацької творчості морально і матеріально у всіх добрих починаннях.

Журі у складі досвідчених педагогів, керівництва відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, працівників культури, ветеранів КВНу, на чолі з Мехті Бабаєвим, було нелегко визначити переможців.

Чого тільки варті були номери «Деток в клетку» з Шатрищ про Козу та семеро козенят, про індійське кіно!

А Свеський «Кофе-ін» -  і журі і зал підкорили педагоги, котрі взяли участь у жартівливих «кінозйомках про закоханих»!

Найспівочишою була «Велика перерва» з Дружби. А маленька, руденька дівчинка, своєю невимушеною манерою рухатися по сцені, запальними таночками - просто не могла не причарувати!

Ну і «Новая волна» Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 майже у всіх конкурсах брала верх з однієї дуже простої причини: педагоги, які їх готували, сценаристи підійшли до роботи професійно, а діти талановито втілили в життя їх задуми.

Сценки «Волни» - костюмовані, в кожній присутні і акторська майстерність, і розмовний жанр, і вокал, і танці. Про знахідки в жанрі гумору – й мови нема.

 «Новая волна» перемогла і стала володарем головного призу, великого торту, котрий передав фіналістові депутат Сумської обласної ради, генеральний директор ОКАП "Сумиоблагролісу" Костянтин Товстуха.

Друге місце посів «Кофе-ін».

На третьому – «Детки в клетку» з Шатрищ. До речі, не по роках кмітливий капітан сільської команди висловив в одній із сценок думку, що непогано було б, аби у шкільних КВНівців з’явилися одного разу спонсори, хоча б як у індійського кіно.

Всі команди, що брали участь у фіналі КВНу отримали солодкі подарунки від Костянтина Товстухи, і під оплески зачарованого залу зійшли зі сцени.

 

Фольклорні посиденьки «Чим хата багата»

        

           27 січня в Ямпільській центральній районній бібліотеці  проведені фольклорні посиденьки «Чим хата багата». Захід був покликаний  зберегти споконвічні українські традиції й цінності . Читальна зала бібліотеки була уквітчана рушниками та картинами, а духовну складову представляли ікони.  Ямпільчанки – щедрі на таланти. На свято творчості зі своїми рукотворними шедеврами були запрошені  майстрині:  Абакумова Тетяна Миколаївна –  (вироби з бісеру), Беспала Віра Яківна (вишивка бісером),  Жила Надія Семенівна,  Зубашевська Ганна Миколаївна ( вишиті бісером ікони та рушники),  Матющенко Валентина Петрівна ( вишиті рушники та сорочки),  Лукава Тамара Андріївна,  Опенько Людмила Миколаївна ( вишиті бісером ікони), Стенько Тетяна Павлівна (вишивані сорочки та рушники).  Творчі особистості поспілкувалися, поділилися досвідом,  намітили план подальших зустрічей.  Тетяна Миколаївна Абакумова провела майстер-клас з декорування бісером.

       Бібліотекарі підготували для присутніх цікаві факти з історії виникнення бісеру, вишивки.

        За жвавим спілкуванням час  проминув непомітно, залишивши  святковий настрій і  яскраві спогади.

        Для всіх, хто вміє вишивати,  плести макраме або займається іншим видом творчості, а також для всіх бажаючих цьому навчитися, в бібліотеці представлена виставка-натхнення «Три Д: для дому, для душі, для дозвілля». Адже вироби своїми руками – чудова окраса дому, а рукоділля -  найкращі ліки від стресу, воно заспокоює, дає змогу відпочити, допомагає знайти правильне вирішення проблеми, адже за заняттям приємною та улюбленою справою відпочивають не тільки думки, але і все тіло.

             

 

 

Крути:  Сповідь розстріляних душ

         Крути, 29 січня 1918 року... Символ героїзму та відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії та безпечності. 99 років тому (1918) відбувся бій між київськими студентами і більшовиками під Крутами, де полягло в нерівній боротьбі 300 студентів. Сімдесят років не згадували про подвиг одержимих, тих, хто першим згорів на жертовному вогні в ім’я самостійної України. А день 29 січня, день бою під Крутами, став трагедією української молоді й цілої української нації.
         26 січня працівниками  Ямпільської центральної районної та дитячої бібліотек з метою ознайомлення молоді з однією із трагічних сторінок історії України, виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя, для учнів 9 класу Ямпільської ЗОШ№1 було проведено історичне досьє «Крути:  Сповідь розстріляних душ». Лейтмотивом заходу було проведення паралелі між подвигом героїв Крут та героями АТО, говорилося про необхідність згуртованості народу України та підкреслювалося, що саме це дозволить сьогодні перемогти агресора. Бібліотекарі презентували історико – патріотичну книжкову  виставку «Крути». Учасники заходу переглянули документальний фільм «Вшануємо пам’ять героїв Крут». 

                

      Сьогодні, коли вирішується доля України, молодь, як і колись, у далекому 1918-му, перебуває в перших рядах боротьби, і не випадково, що боротьба ця проходить саме на Сході України. У цій борні нас надихають слова великого Кобзаря: «Борітеся — поборете, вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!» 

 

 

 

 

Шатрищенська сільська рада

                Традиційні святкові заходи, пов’язані зі святом Водохрещі, відбулись 19 січня в селі Шатрище.

Об 11 годині ранку жителі громади зібрались біля криниці в центрі села, де освячення води провів представник православної церкви отець Миколай.

О 12 годині він благословив бажаючих очиститись купанням в крижаній хрещенській воді. Для цього було спеціально підготовлено проруб для купання, а бажаючі могли зігрітись запашним трав’яним чаєм.

      

 

 

 

 

 

 

 

 

13 січня в Україні відзначають Щедрий вечір.

Ця традиція не оминає й село Шатрище. Із року в рік в оселях наших жителів лунають святкові привітання.

Цього року працівниками закладів культури Синишиною О. В. та Осипок С. Г. було організовано два колективи щедрувальників (дитячий та дорослий), які на весь рік заряджали жителів села святковим настроєм.

Від оселі до оселі лунали щедрі побажання добра і здоров'я, святкові пісні та веселий сміх.

 

Шатрищенська сільська рада

 

На минулому тижні в селі Шатрище, як і в більшості населених пунктів України, були складні погодні умови. Сильні снігопади обмежили рух транспорту .

Та завдяки оперативному чищенню доріг приватним підприємством «Ямпіль – Інвест» ця проблема була усунена.

Висловлюємо щиру подяку працівникам ПП «Ямпіль – Інвест» та його керівнику у Ямпільському районі – Рибалко М.П. за надану оперативну допомогу.

 

 

Білицька сільська рада

                                                                    У грудні 2016 року введено в експлуатацію зовнішнє освітлення по вул.Нова

Новенькі ліхтари освітили дорогу від водонапірної вежі до приміщення сільської ради.

На виконання зазначених робіт із сільського бюджету витрачено кошти в сумі 31753,65 грн.

Роботи по встановленню вуличного освітлення будуть продовжуватись у 2017 році.